Aktualności

Parkowanie we Wrocławiu - trzecia debata z cyklu „Wrocław – miasto, które się liczy”.

publikacja / 23-03-2021
banner

W styczniu br. we współpracy z Fundacją Wroclife rozpoczęliśmy projekt „Wrocław – miasto, które się liczy”. Nasze przedsięwzięcie obejmuje organizację czterech debat z udziałem ekspertów, przedstawicieli samorządów, społeczników i aktywistów, na tematy ważne i szeroko dyskutowane przez wrocławian. Spotkania te mają być przestrzenią dla dialog między przedstawicielami wielu środowisk, który wzmocni społeczną solidarność i ułatwi poszukiwanie konkretnych rozwiązań. Debaty poprzedzone są konsultacjami z radnymi wrocławskich osiedli.
Efektem projektu będzie niezależny raport dotyczący miejskiego życia i wrocławskich osiedli, będący głosem wielu różnych środowisk: społeczników, aktywistów, naukowców, samorządowców i włodarzy miasta oraz przedstawicieli instytucji i podmiotów publicznych zaangażowanych w przyszłość Wrocławia i regionu.

Do tej pory zrealizowaliśmy dwie debaty, tym razem zapraszamy na trzecią. Odbędzie się ona w sobotę 27 marca o godz. 10:00, w formie transmitowanego na żywo wydarzenia. Oglądać je będzie można na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku oraz kanale na YouTubie. Jak zawsze będzie również możliwość zadawania pytań (poprzez komentarze), na które odpowiadać będa uczestnicy dyskusji.

Mieszkańców wrocławskich osiedli reprezentować będzie w debacie Michał Kwiatkowski, Przewodniczący Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich i prezes Wrocławskiego Forum Osiedlowego. Głosem miejskich organizacji pozarządowych mówić będzie dr Piotr Szymański, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. W debacie spotkamy się z silną reprezentacją przedstawicieli miasta: gościć będziemy Tomasza Stefanickiego, Zastępcę Dyrektora Biura Zrównoważonej Mobilności w Urzędzie Miasta oraz Przemysława Filara, koordynatora ds. organizacji ruchu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym sp. z o. o. Perspektywę województwa przedstawi Patryk Wild, architekt i urbanista, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na dedykowanej mu stronie.

Zachęcamy do udziału!

MP