Aktualności

Noc Muzeów

publikacja / 19-05-2023
banner

Dwie wystawy stałe, przejażdżka legendarnym ogórkiem i nocne zwiedzanie Zajezdni – a to tylko przedsmak sobotnich wydarzeń!

W tym roku czekamy na Was nie tylko w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej, ale także w nowej lokalizacji – przy ul. Wittiga w Golgocie Wschodu!

Bezpłatne zwiedzanie w ramach Nocy Muzeów w obu miejscach rozpocznie się od godziny 16:00 i potrwa aż do 23:59!

W dodatku w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się także zwiedzanie wystawy „Wrocław 1945-2016" w języku angielskim oraz tłumaczone na polski język migowy. Na te dwie formy oprowadzania obowiązują zapisy pod adresem e-mail [email protected]

Ponadto od godziny 12:00 do 17:00 będą odbywały się darmowe przejażdżki zabytkowym autobusem Jelcz 043, czyli tzw. „Ogórkiem”. Trasa: Centrum Historii Zajezdnia – przystanek Urząd Wojewódzki - przystanek Tramwajowa – Centrum Historii Zajezdnia.

Dla ułatwienia poruszania się podczas sobotniej Nocy Muzeów zamieszczamy rozkład jazdy wraz z trasą zabytkowej komunikacji miejskiej obsługiwanej przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego obowiązujący od godziny 15:20. Dodatkowo od godziny 12:00 możecie także skorzystać z przejazdów legendarnym „Ogórkiem" za sprawą Drugie życie Ogórka.

Linie muzealne M10 i M11 dowiozą was na Nasze wystawy – M10 dojeżdża na ul. Tramwajową, skąd już kilka kroków na Golgotę Wschodu, natomiast M11 zawiezie was do Zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej.

Do zobaczenia 20 maja!

Galeria
photo

Trasa muzealnej komunikacji miejskiej podczas Nocy Muzeów

1/2

photo

Rozkład Jazdy „Ogórka" i linii M11

2/2