Aktualności

Koncert „Wrocław śpiewa z Warszawą” z okazji 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

publikacja / 10-08-2022
banner

W ostatnią niedzielę, 7. sierpnia uczciliśmy 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego podczas koncertu Ferajny z Hoovera „Wrocław śpiewa z Warszawą”. Obchody uświetnili swoją obecnością goście honorowi - powstańcy warszawscy mieszkający we Wrocławiu - kpt. Stanisław Wołczaski ps. „Kazimierz”, Maria Downarowicz ps. „Myszka” oraz Włodzimierz Ruśkiewicz ps. „Ryś”.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zebrało zarówno starszych, jak i młodszych. Wszyscy chętnie wraz z zespołem zaśpiewali m. in. „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, nie zabrakło także „Legionów”.

Wśród uczestników pojawiło się wiele głosów, aby koncert odbył się również w kolejną rocznicę wybuchu powstania. Wydarzenie było udostępniane na żywo w internecie, gdzie pojawiło się niemało pozytywnych komentarzy od uczestników:

– Fantastyczny koncert. Wspaniali Goście Honorowi. Taki koncert powinien być co roku. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i emocje (jak zwykle się bardzo wzruszyłam) – napisała p. Joanna Oczkowicz.

Organizatorem obchodów była fundacja BohaterOn we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia.

Całość relacji z koncertu można obejrzeć na YouTube:

Śpiewnik do pobrania jest dostępny tutaj:

Śpiewnik „Wrocław śpiewa z Warszawą”