Aktualności

Jubileusz Solidarności Walczącej

publikacja / 14-06-2022
banner

W miniony weekend gościliśmy Solidarność Walczącą, która świętowała swój jubileusz 40-lecia powstania. W części wydarzeń udział wziął Premier RP Mateusz Morawiecki.

Podczas uroczystości odbył się wernisaż wystawy „Misja: USA”, panel dyskusyjny „Aktualność idei Rzeczpospolitej Solidarnej”, a zasłużonym działaczom wręczono krzyże Solidarności Walczącej.

W sobotni wieczór obchody uświetnił koncert w ramach specjalnej edycji festiwalu wROCK for Freedom. Stand With Ukraine! Ta wyjątkowa edycja to również wyraz solidarności z walczącą Ukrainą i przybyłymi do Polski Ukraińcami, którzy znaleźli tu schronienie.

Na zakończenie programu obchodów w niedzielne popołudnie w kinie Zajezdni zostały wyświetlone film o czerwcowych manifestach Solidarności Walczącej oraz filmy poświęconych członkom i sympatykom SW.

Solidarność to jeden z głównych tematów działań Centrum Historii Zajezdnia, dlatego bardzo się cieszymy, że wydarzenia jubileuszowe mogły odbyć się u nas.

Wystawę „Misja: USA”, która opowiada o wizycie Kornela Morawieckiego w USA, można obejrzeć na placu przed Zajezdnią do 5 lipca.

Fot. Szymon Aleksandrowicz

Galeria
photo

Premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów jubileuszu Solidarności Walczącej

1/5

photo

Premier Mateusz Morawiecki wraz z dyrektorem Markiem Mutorem na wystawie Misja: USA

2/5

photo

Obchody jubileuszu Solidarności Walczącej

3/5

photo

Ordery Solidarności Walczącej

4/5

photo

Obchody jubileuszu Solidarności Walczącej

5/5