Aktualności

Jesteś studentem? Weź udział w międzynarodowym projekcie!

publikacja / 10-06-2021
banner

„In Between? – Neighbours Meet in the Borderlands” to projekt edukacyjny dla studentów zainteresowanych historią europejskich regionów pogranicza. Realizowany będzie od lipca do września br., a termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 czerwca. Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” jest jednym ze współorganizatorów projektu.

Organizator projektu, European Network Remembrance and Solidarity (ENRS), rekrutuje uczestników z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji i Ukrainy. Do zgłoszeń zachęcani są studenci antropologii, kulturoznastwa, etnografii, historii, dziennikarstwa, socjologii i kierunków pokrewnych.
Wymogiem jest ukończenie min. 2 semestrów studiów oraz jęz. angielski na poziomie B2.

W pierwszej części projektu przewidziano interdyscyplinarne warsztaty (on-line), wykłady o kontekście historycznym regionów pogranicza, zajęcia przybliżające realizację wywiadów, profesjonalnych zdjęć, nagrań i tworzenia z nich podcastów.
Po teoretycznym przygotowaniu uczestnicy podzieleni zostaną na mniejsze grupy, w których spotkają się z przedstawicielami lokalnych społeczności. Efektem ich pracy ma być zebranie materiałów wizualnych i dźwiękowych oraz przygotowanie z nich podcastów.

Wszystkie informacje o projekcie oraz sposobach aplikacji znajdziecie na dedykowanej stronie.

MP