Aktualności

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - Pamięci mego taty.

publikacja / 05-04-2022
banner

Dzisiaj w ramach modułu „Wrocław Pamięta” w Centrum Historii Zajezdnia, zorganizowaliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - Pamięci mego taty.

Pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz tradycji wojskowych w dzisiejszych czasach nabiera podwójnego znaczenia. Pragnęliśmy swoimi działaniami przyczynić się do kształtowania pamięci o bohaterach narodowych, w szczególności ocalania od zapomnienia trudnej historii, a także popularyzowania doświadczeń Świadków Historii. Spotkanie z Rodziną Katyńską było wyjątkową okazją do zapoznania się z bardzo ważną przeszłością Polski. Dzięki temu nie tylko mogliśmy upamiętnić martyrologię narodu polskiego, ale i pogłębić świadomość o niej. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyniło się do kształtowania postaw patriotycznych, przypomnienia o wartościach oraz kulturze duchowej Polaków.
Spotkanie zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dolnośląska Rodzina Katyńska” we Wrocławiu było pełne wzruszeń. Podczas wydarzenia Pani Teresa Gwara, Dagna Kosiba i Krystyna Gołębiowska opowiadały o duchu miłości i patriotyzmie swoich ojców. Opowiadały o mężczyznach, którzy choć czasem mieli okazję się uratować, to dzielnie i z honorem nie zostawili swoich żołnierzy i poszli z nimi na śmierć. Wspominały także ogromną tęsknotkę i żal, który towarzyszy im do dziś.

Całość wydarzenia uświetnił występ artystyczny młodzieży z sekcji Klubu 11 LDK Panc oraz pokaz musztry młodzieży z klas mundurowych: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu oraz Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu.

ES

Galeria
photo

1/3

photo

2/3

photo

3/3