Aktualności

Centrum Historii Zajezdnia i Aquapark Wrocław zapraszają na „Dzień pełen wrażeń”

publikacja / 17-01-2020
banner

Na ofertę kulturalną i rekreacyjną Wrocławia składa się kilkaset muzeów, galerii sztuki, teatrów, kin i obiektów sportowych. Goście odwiedzający Wrocław bardzo często stoją przed dylematem zaplanowania pobytu w stolicy Dolnego Śląska w taki sposób, by pogodzić poznanie historii miasta z aktywnym wypoczynkiem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Centrum Historii Zajezdnia oraz Aquapark Wrocław proponują Państwu „Dzień pełen wrażeń we Wrocławiu”.

Jest to nowa inicjatywa skierowana do szkół, która w umiejętny sposób łączy zdobywanie przez młodzież wiedzy oraz promuje wśród niej aktywność fizyczną. Wspólny bilet dla obu instytucji umożliwia skorzystanie z naszej oferty w promocyjnej cenie! Dwie atrakcje wraz z obiadem to koszt 59 zł od dziecka + 1 opiekun na 10 dzieci - gratis.

Odkrywanie Wrocławia warto zacząć od Centrum Historii Zajezdnia. Pochodzący z końca XIX wieku budynek był świadkiem skomplikowanej historii Wrocławia i - podobnie jak całe miasto - został zniszczony w trakcie walk o Festung Breslau w 1945 r. Po wojnie Polacy odbudowali zajezdnię, która odtąd służyła miejskim autobusom. Tu też zrodziła się wrocławska „Solidarność”. W 2016 roku w tym miejscu powstało Centrum Historii Zajezdnia, jako nowoczesna instytucja kultury, organizującą liczne wystawy historyczne, projekty edukacyjne i wydarzenia związane z historią miasta i regionu.

Kontynuacją „Dnia pełnego wrażeń” będzie wizyta w Aquaparku Wrocław. To najchętniej odwiedzany kompleks basenowy w Polsce, do którego rocznie przybywa prawie 2 miliony gości. Z myślą o dzieciach i młodzież przygotowaliśmy specjalną ofertę dla szkół na wspaniałą przygodę i zabawę z elementami edukacyjnymi w naszej największej strefie – Strefie Rekreacji. Wielbicieli wodnej rozrywki przyciągają do nas liczne atrakcje i gwarancja udanego wypoczynku bez względu na pogodę. Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się liczne zjeżdżalnie dostosowane do wzrostu i wieku, basen ze sztuczną falą, leniwa rzeka, baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą. Dodatkowo możemy dla Państwa przygotować pokaz ratownictwa wodnego z elementami pierwszej pomocy, co stanowi dodatkową wartość edukacyjną wycieczki. Po wodnej przygodzie nauczycieli i dzieci zapraszamy na pyszny obiad z deserem w Domku Pirata. Zaznaczmy, że dla Państwa komfortu nie ograniczamy czasu na pobyt w Aquaparku.

Oferta edukacyjna Zajezdni jest kierowana do dzieci i młodzieży wszystkich etapów nauczania. Oprócz zwiedzania wystawy z przewodnikiem i rozwiązywaniem zadań na indywidualnej karcie do gry, zapraszamy grupy szkolne do korzystania z lekcji oraz warsztatów prowadzonych na wystawie. Szczegóły: [email protected]

REZERWACJA: [email protected]; (+48) 71 715 96 82, (+48) 71 715 96 83

Informacje organizacyjne:
• Wymagana pisemna rezerwacja terminów wycieczki w Centrum Historii Zajezdnia.
• Potwierdzenie zamówienia zostanie wysłane mailowo.
• Płatność następuje w kasie Aquaparku gotówką, kartą lub przelewem, na konto bankowe podane w mailu informacyjnym.