informacje

O Programie

Program, w którym w drodze konkursu powołujemy do życia pomysły mieszkańców Wrocławia. Projekty mogą pochodzić ze wszystkich obszarów historii, sztuki, animacji, edukacji kulturalnej, a także mogą mieć charakter społeczny. Tematem przewodnim edycji pilotażowej jest:  LATO ’97.

Głównym celem Programu jest współtworzenie programu Centrum Historii Zajezdnia wraz z mieszkańcami Wrocławia przez ich aktywny udział.

Wszystkie projekty będą realizowane na terenie Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław.

  1. W programie mogą wziąć udział: osoby fizyczne, nieformalne grupy, fundacje, stowarzyszenia, kościoły i związki wyznaniowe.
  2. Zgłoś swój pomysł wraz z budżetem.
  3. Pomysły można składać wyłącznie poprzez elektroniczny formularz udostępniony w dniach 24.07 – 7.08.2017 na stronie internetowej.
  4. Jeden pomysłodawca może złożyć jeden projekt.
  5. Spośród nadesłanych drogą elektroniczną pomysłów wybierzemy i zrealizujemy 3 najlepsze.
  • Maksymalna kwota na realizację pomysłu to 5 000 zł brutto.

Zwycięskie projekty wyłoni Jury w składzie:

dr Andrzej Jeriedr Andrzej JerieCentrum Historii Zajezdnia - przewodniczący

Doktoryzował się na Wydziale Nauk o Komunikacji Społecznej UPS w Rzymie. Był wykładowcą Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Autor krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Producent „Bitwy wrocławskiej”. Wicedyrektor wrocławskiego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Karolina MarciniakKarolina Marciniak(Centrum Historii Zajezdnia) – sekretarz

Rocznik 1983. Absolwentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim, Zarządzania w Kulturze na wydziale Kulturoznawstwa w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Wrocławskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury. Była producentem projektów performatywnych w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kreatorka przestrzeni, wizerunku instytucji i animatorka działań kulturalnych.

Diana AmbroziakDiana Ambroziak(Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek)

Pochodzi z Zielonej Góry. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Od maja br jest Radną w Radzie Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek i należy m.in. do Komisji ds. Społecznych, Kultury i Sportu. Z Grabiszynkiem trwale związana jest od 7 lat. Prywatnie mama dwóch synów. Podróżniczka, która spędza czas bardzo aktywnie wraz z rodziną i znajomymi.

prof. Joanna Wojdonprof. Joanna Wojdon(Uniwersytet Wrocławski)

Absolwentka studiów historycznych w Instytucie Historycznym UWr. Prowadząca zajęcia z najnowszej historii Polski, historii propagandy politycznej, historii USA i Polonii Amerykańskiej, dydaktyki historii oraz różnych aspektów public history (historii w przestrzeni publicznej). Koordynator programu Erasmus+ na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr. Opiekuje się też praktykami zawodowymi studentów historii w przestrzeni publicznej.

Dariusz MącarzDariusz Mącarz(Centrum Historii Zajezdnia)

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Współzałożyciel Fundacji Młoda Rzeczpospolita. Szef biura dyrekcji Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Pracował  w organizacjach pozarządowych i biznesie. Dolnoślązak, zadeklarowany wrocławianin z wyboru i  fan Śródmieścia. Mieszka na Księżu Małym, na rzecz którego stara się także działać.

Adrian PodgórnyAdrian Podgórny(Dhow Countries Music Academy)

Pracował jako koordynator kilku wrocławskich festiwali: Jazztopad, Art of Improvisation czy Brave Festival. Zaangażowany był także w inne projekty kulturalne (Musica Electronica Nova, Zapomniane Miasto, Take 5 Europe). Pozyskiwał fundusze dla Filharmonii Wrocławskiej, festiwalu Wratislavia Cantans i Wrocławia 2016 – Europejskiej Stolicy Kultury. Od niedawna jest dyrektorem Dhow Countries Music Academy na Zanzibarze.

Aktualności

X